Каталог

Хоча гліцерин – поширений компонент натуральної косметики, буває, що його присутність в складі засобу насторожує і викликає питання. Чому? По-перше, назви інших речовин можуть бути незнайомими, тому на них не звертають уваги. А по-друге, інтернет наповнений міфами про шкоду гліцерину в косметиці.

Тому іноді у нас запитують:

  • у вас гліцерин рослинний або тваринний?
  • а хіба гліцерин не сушить шкіру?

Давайте розберемося з усім по порядку.

Хімія гліцерину

Гліцерин – це в'язка рідина, що нагадує сироп своєю консистенцією і солодкуватим смаком. З точки зору хімії це – трьохатомний спирт, і хоча у гліцерина є деякі загальні властивості з медичним спиртом, наприклад, здатність змішуватися з водою в будь-яких пропорціях, фізичні властивості у них різні.

Гліцерин утворюється при розщепленні жирів і олій, як рослинних, так і тваринних, в тому числі і в нашому організмі. Тобто, гліцерин не токсичний і присутній в наших клітинах, в крові, на поверхні шкіри. Він допомагає утримувати вологу (служить пластифікатором), дозволяє клітинам не замерзати за низьких температур (в якості природного антифризу) і просто є сировиною для синтезу жирів, притаманних організму.

Найпростіший спосіб отримання гліцерину – омилення жирів. Якщо виготовляти мило з нуля, то гліцерин – "побічний продукт", який вилучають при виробництві промислового мила (хоча можуть трохи залишити або знову ввести).

Звичайно, можна синтезувати гліцерин в кілька стадій і з нафтопродуктів – пропілену або ацетону. Але тоді дуже важливим буде його ступінь очищення.

Ще гліцерин в невеликих кількостях утворюється в результаті бродіння. Гліцеринова винна доріжка на стінках келиха – ознака натуральності вина. Але в промислових масштабах для такого способу отримання потрібні спеціальні умови, що позначається на собівартості отриманого гліцерину.

Тому для косметичних цілей найпростіше брати сировину натурального походження, що і робить компанія "Де Ла Марк".

Веганів і тих, для кого важливі етичні аспекти товарів, якими вони користуються, в першу чергу хвилює питання, рослинний або тваринний гліцерин входить до складу продукту. Всі засоби DeLaMark, від гліцеринового мила і крему для рук до омивача для автоскла, містять саме рослинний гліцерин високої якості від надійних постачальників.

Натуральний зволожуючий фактор шкіри

Тепер трохи біології. На поверхні нашої шкіри є роговий шар. Дуже важливо, щоб лусочки, які його складають, були зволоженими, інакше поверхня шкіри буде виглядати тьмяною, розтріскуватися, викликати дискомфорт. Тому здорова шкіра виробляє так званий натуральний зволожуючий фактор (Natural Moisturizing Factor, NMF). До нього входять амінокислоти, мінеральні речовини та кілька зволожувачів, в тому числі – гліцерин. Його там міститься 4-5%. На поверхні щік гліцерину трохи більше, на деяких інших ділянках – поменше.

Звичайно, в першу чергу стан шкіри залежить від отримання вологи зсередини, тобто зволоженість епідермісу пов'язана з передачею вологи з дерми. Виходить, навіть при низькій вологості повітря і невисоких температурах здорова шкіра буде зволоженою за рахунок утримування внутрішньої вологи, і в цьому важливу роль відіграє гліцерин, який утворює сам організм.

Але й зовнішні чинники теж можуть відбитися на стані рогового шару шкіри. Наприклад, в холодний період дещо змінюється склад NMF, і ми незабаром відчуваємо сухість шкіри, виникають схильність до пошкодження її цілісності, лущення. Ситуацію погіршує часте миття рук з милом – компоненти натурального фактора зволоження вимиваються, відшаровування лусочок рогового шару порушується, і шкіра залишається пересушеною.

Ще одна важлива роль гліцерину – він перешкоджає проникненню в шкіру агресивних речовин, наприклад, лаурилсульфату натрію з мийних засобів, нікелю, який може викликати контактний дерматит, і т.п. Тобто, гліцерин в складі NMF забезпечує бар'єрну епідермальну функцію.

Зволожуючі засоби покликані допомогти організму відновити або замінити це натуральне мастило шкіри. Саме з цією метою в їх склад і вводять компоненти, що імітують NMF. І гліцерин в косметиці саме для цього і потрібен.

Але хто з нас не чув жахів про те, що гліцерин правильно працює у вологому середовищі, а в сухій атмосфері він, навпаки, витягує вологу з глибоких шарів шкіри? Звідки взялося це уявлення?

Так сталося через неправильну інтерпретацію досліджень дерматологами процесів в шкірі. Згодом стало ясно, що гліцерин направляє градієнт води з глибоких шарів шкіри до її поверхні, до рогового шару, і це – фізіологічно природний процес. При цьому така швидкість руху вологи не постійна, а залежить від багатьох факторів, допомагаючи організму підлаштовуватися під умови навколишнього середовища.

Експерименти ж останніх десятиліть показали, що навіть при атмосферної вологості нижче 50% креми з гліцерином перешкоджають втраті вологи шкірою. Рекомендований вміст цього компоненту в косметиці – 5%, приблизно як в натуральному зволожуючому факторі шкіри. У лікувальних засобах може бути і 10, і 15% цього трьохатомного спирту. Ну а чистий гліцерин справді небезпечно надовго залишати на шкірі, оскільки він висушує роговий шар за рахунок осмотичної дії. Але косметичних засобів з концентрованого гліцерину не буває.

Ще одне цікаве відносно недавнє відкриття: додавання гліцерину в емульсії, які містять інші зволожувачі та речовини, які "латають" епідермальний бар'єр, наприклад, оливковий сквалан, дає синергію і прискорює відновлення пошкодженої шкіри. Саме так працюють ламелярні креми, адже вони ще краще імітують дію натурального фактора зволоження.

Тому гліцерин в складі ламелярного крему для рук від DeLaMark не сушить шкіру і ніяк не шкодить, адже його вміст відповідає концентрації гліцерину в натуральному зволожуючому факторі, а наявність інших компонентів доповнює його зволожуючу і відновлюючу дію і швидко призводить шкіру в комфортний стан.

Розробляючи нові продукти, технологи компанії "Де Ла Марк" відстежують наукові розробки і завжди вибирають найкорисніші та якісні компоненти, які допомагають створювати безпечні засоби для чистоти та здоров'я. Залишайтеся з нами, щоб і далі користуватися ефективної продукцією, безпечною для людини і природи!

Повернутись на Головну
Додати коментар