Каталог

Здавна господині докладали багато зусиль, аби після прання білі речі залишалися дійсно білими. Вироби з натуральних волокон вибілювали на сонечку, а для посилення ефекту білизни використовували синьку – спочатку розчин природного мінералу, пізніше синтетичного барвника.

Згодом з’явилися хімічні відбілювачі на основі хлору або активного кисню. Такі хімічні відбілювачі, як перкарбонат натрію (на основі активного кисню), можуть вводитися безпосередньо в порошок і посилювати мийну здатність засобу. Вони допомагають видаляти найстійкіші забруднення, не руйнуючи колір тканини. Додавання в мийні засоби активаторів відбілювання дозволяє знизити температуру прання до 40оС.

Буває, цятки на одязі не вдається відіпрати повністю при звичайному пранні, і вони залишають жовтуваті або коричневі сліди. Щоб їх позбутися, потрібно використовувати сильні окисники і прати в дуже гарячій воді. А це може призвести до пошкодження речі. До того ж, прання при високих температурах не екологічне - витрачається багато ресурсів. Якщо мийний засіб (порошок, гель або мило) не містить хімічного відбілювача, його можна використовувати додатково. Найпоширеніший – "Білизна".

Але навіть при ідеальному пранні, в результаті взаємодії мийного засобу і солей, розчинених у воді, утворюється осад, який покриває випрані речі сіруватим нальотом. Після декількох прань часто вже буває помітно, що колір відрізняється від початкового. Ну і, звичайно, річ втрачає білизну.

Саме для усунення цього явища до складу багатьох сучасних мийних засобів, в тому числі і в господарське мило, вводять оптичні відбілювачі. Що це за речовини і навіщо вони потрібні?

Оптичні відбілювачі в пральних порошках

В сучасні пральні порошки, розраховані на швидкі програми прання в злегка теплій воді, додають не тільки хімічні відбілювачі, а й оптичні. За своїми функціями оптичні відбілювачі – це синтетичні барвники, які осідають на тканину і на яскравому сонячному світлі флуоресціюють світло-блакитним кольором, завдяки чому річ здається білішою, ніж вона є насправді. По суті, це сучасна заміна синьці, адже вони не відбілюють насправді, а створюють оптичну ілюзію білизни, маскуючи плями і сірий відтінок випраних речей.

І якщо додавання синьки було окремим етапом прання, та важливо було не переборщити, щоб річ не змінила відтінок радикально, то при пранні порошком або милом з оптичним відбілювачем виробник об'єднав ці дії і вже все розрахував.

Такий підхід дозволяє досягти кращого результату з найменшими зусиллями. Наукові дослідження підтвердили, що за показниками білизни тканини прання порошками з оптичними відбілювачами лише трохи поступається класичному відбілюванню, при цьому міцність речей зберігається довше, ніж після дії хлору.

Оптичні відбілювачі підходять навіть для прання вовни і шовку, а хімічні – руйнують ці натуральні волокна.

Як і основний барвник тканини, оптичні відбілювачі, які являють собою флуоресцентні фарби, теж змиваються з поверхні тканини при наступних праннях. Також вони поступово руйнуються на відкритому повітрі. Але чергове прання оновлює непомітний шар цього компонента на тканині, тому нам подобається результат прання.

Деякі види цих барвників можуть викликати подразнення шкіри у чутливих людей. Тому є ті, хто шукає засоби для прання без оптичного відбілювача.

Чи є оптичні відбілювачі в пральних порошках від DeLaMark?

Екосертифіковані пральні порошки, рідини та гелі компанії "Де Ла Марк" розраховані для прання навіть у холодній воді. Тому, щоб повернути випраним речей гарну білизну та яскравість фарб, в склад більшості порошків  входить не тільки кисневий відбілювач (перкарбонат), але й оптичний відбілювач.

Ми використовуємо флуоресцентний барвник останнього покоління з сімейства дистирілбіфенілів від німецького виробництва. Цей оптичний відбілювач не забруднює навколишнє середовище і спеціально розроблений для сучасних мийних засобів, оскільки найкращим чином проявляє свої властивості при низькій і середній температурах прання. Він рівномірно розподіляється по поверхні волокон тканини і добре зберігає білизну тканини при денному освітленні.

Але навіть такий безпечний компонент ми не додаємо в дитячі пральні порошки, аби уникнути можливої ​​реакції на нього чутливої ​​шкіри малюків. Ми вважаємо, що при пранні дитячого одягу в пріоритеті має бути абсолютна безпека, а не ідеальний результат.

У більшості випадків алергію та подразнення від пральних порошків мас-маркет викликають синтетичні віддушки та ароматизатори. Тому засоби для прання DeLaMark мають ледь відчутний аромат парфумерної композиції на основі ефірних олій, який не залишається після прання. Для особливо чутливих людей та алергіків в арсеналі засобів нашої компанії є кондиціонер для білизни і засіб для миття посуду взагалі без запаху!

Але, усвідомлюючи відповідальність як за добробут своїх покупців, так і за хороший результат прання, технологи "Де Ла Марк" підібрали оптимальну концентрацію (згідно екостандарту) ефективного і безпечного оптичного відбілювача. Прання екосертикованими порошками Delamark при низьких температурах продовжує життя речей і зберігає природні ресурси.

Повернутись на Головну
Додати коментар