Каталог

Вам не здається, що "відносини" з посудомийною машиною схожі на бурхливий роман? Спочатку чекаєш, що ось-ось твоє життя перетвориться на казку. А потім спадають рожеві окуляри, і розумієш, що замість старих проблем просто з'явилися нові... Так і з посудомийкою, після того, як пройшло перше захоплення від її придбання, доводиться ламати голову, як захистити машину від накипу, як не зіпсувати улюблений посуд, як позбутися від розводыів на тарілках та склянках ...

Перше ж питання, яке з'являється у власників посудомийних машин, які засоби потрібні для того, аби вона мила посуд.

Порошок, ополіскувач та сіль

Відтепер замість кухонної губки та рідини для миття посуду доведеться купувати цілий арсенал засобів задля безперебійної роботи вашого агрегату.

Порошок для посудомийних машин. Містить ПАРи, окислювачі (наприклад, перкарбонати), ензими та інші компоненти, які допомагають позбутися від залишків їжі на посуді. Так, ПАРи покращують змочуваність та зв'язують жири, і переводять їхні молекули у мийний розчин. Перкарбонати окислюють стійкі кольорові забруднення та дезінфікують посуд. Ензими (вони ж ферменти) завершують процес очищення, руйнуючи міцно прилиплі білкові або крохмальні плями. Діючи разом ці речовини допомагають досягти сяючої чистоти вашої посуду, без слідів та нальоту від попереднього прийому їжі.

Також дієвий порошок для посудомийки містить компоненти, що зв'язують солі магнію і кальцію, через які утворюється накип та гірше працюють ПАР.

Ополіскувач. Посуд в машині миється в невеликій обмеженій кількості води, і саме цієї економією, на ряду зі звільненням часу та сил, посудомийні машини виправдовують своє існування. Аби домогтися ідеально знежиреної поверхні при споліскуванні великої кількості посуду невеликою кількістю води, застосовують ополіскувачі. Завдяки кінцевій дії м'яких ПАР в його складі посуд відмивається до скрипу, і при висушуванні краплі води легко стікають з поверхні. Також ополіскувач запобігає утворенню сольового нальоту від жорсткої води.

Сіль. Незважаючи на наявність складових, які пом'якшують жорстку воду, в засобах для посудомийки, самі машини мають вбудовані системи, які теж дбають про це - іонообмінники. Спеціальна смола в їхньому складі захоплює іони кальцію і магнію, захищаючи внутрішні частини приладу від накипу. Але через деякий час всі "вільні місця" іонообмінної смоли виявляються зайнятими, і потрібна її регенерація. Саме для відновлення поглинання іонообмінника застосовують сіль - натрій хлорид. Його іони витісняють іони магнію та кальцію з поверхні смоли, і вона знову готова виконувати свої функції.

Таблетки 3 в 1

Може скластися враження, що рекламовані таблетки для посудомийок, особливо, якщо їм присвоюють титул "все в одному", позбавлять вас від необхідності використовувати всі три засоби - порошок, ополіскувач та сіль. Насправді, склад таблеток дуже схожий на склад порошку для посудомийної машини: пероксиди, ПАРи та ферменти, змішані з содою. Просто все подано в іншій формі. По-перше, активні речовини розділені на дози та спресовані. У цьому хтось може знаходить для себе перевагу і зручність. По-друге, підкреслені маркетологами переваги кожного окремого компонента. Але це не позбавляє від необхідності використовувати ополіскувач і сіль, тому що результати миття, будуть незадовільними, а машині загрожуватиме утворення накипу, якщо вона працює на жорсткій воді.

Як порошки, так і таблетки для посудомийок, мають свої недоліки і переваги. Наприклад, хтось не впевнений, що він зможе правильно дозувати порошок, а покласти таблетку, в якій вже відміряно потрібну кількість мийних засобів, здається простіше. Порошок через неправильне зберігання може затвердіти, а таблетка - не встигнути розчинитися за цикл миття. Для когось важливим є зручність пакування та зовнішній вигляд цих засобів, а для інших ключовим моментом - безпечний склад. Кожен вирішує сам, який засіб обрати.

Бувають у житті розчарування...

Ви розраховували, що завантаживши посуд в машину, через годинку отримаєте відмінний результат. А відкривши посудомийку, розчаровано дістаєте зіпсований посуд... Звісно, деякі проблеми пов'язані з принципом роботи машини та властивостями матеріалу посуду. Але багато огріхів в якості вимитого посуду залежать від мийного засобу та правильності його застосування.

Отже, розглянемо найбільш часті причини для засмучення власників посудомийних машин, пов'язані з неправильним застосуванням мийних засобів.

Білі плями на посуді, білий наліт на внутрішній поверхні машини. Швидше за все, вони викликані солями жорсткості. Переконайтеся, що ви правильно виставили регулятор жорсткості води. А може, ви просто забули засипати сіль? Видалити такий осад можна за допомогою харчових кислот - оцтової або лимонної.

Сірий наліт. Можливо, ви передозували миючий засіб або ополіскувач, тому засоби не змилися повністю. Що ж, доведеться ще раз ополіскувати або протерти посуд розчином оцту або лимонної кислоти. І перечитати інструкцію до посудомийної машини.

"Веселка" на скляному посуді. Часто причиною стають мийні засоби з діоксидом кремнію (SiO2). Ця ж речовина призводить до утворення нерозчинного накипу на деталях машини. Відмовтеся від таких засобів.

Залишки води на висушеному посуді. Краплі погано стікають, якщо на поверхні є залишки жиру. Не забувайте застосовувати ополіскувач!

На дні машини залишилося не розчинені засіб або піна. Чи правильно ви підібрали дозування засобу? Якщо це таблетки, може, в обраному режимі миття вони не встигають розчинитися? А якщо порошок - не розчинився він через неправильне зберігання або відміряли ви його вологою ложкою, від чого він затвердів? Якщо ж залишається піна, то швидше за все ви додали занадто багато ополіскувача. Або, ще гірше, вирішили скористатися рідиною для миття посуду руками.

Іржа на металевому посуді і внутрішніх деталях машини. Це природно, що металевих деталях з'являється корозія при контакті з агресивним середовищем (солі, кислоти) і один з одним. Тому потрібно звести ці контакти до мінімуму, правильно розміщуючи металевий посуд і відразу дістаючи її після миття. Намагайтеся не розсипати сіль і не проливати ополіскувач при підготовці до роботи. Якщо ж так сталося, запустіть попереднім миттям.

Враховуйте ці моменти, вибираючи засоби для посудомийної машини. Ну а ще подумайте про навколишнє середовище і здоров'я ваших родичів: уникайте засобів з фосфатами і хлором. Засоби нового покоління для посудомийної машини  як компоненти, що пом'якшують воду, містять соду і солі лимонної кислоти замість фосфатів, кисневий відбілювач замість хлору, неіоногенні ПАР з "зеленими" властивостями і ферменти для розщеплення складних забруднень.

У точності дотримуйтесь інструкцій до посудомийної машини і мийного засобу, щоб і далі жити в гармонії зі своєю посудомийкою і насолоджуватися блискучим посудом!

Повернутись на Головну
Додати коментар