Каталог

Антисептики на основі спирту стали важливими засобами в нашому повсякденному житті. Якщо раніше багато хто уникав косметики зі спиртом в складі, то тепер, навпаки, всі шукають санітайзери, в яких не менше 60% цієї рідини. Але один спирт відрізняється від іншого. Дезінфікуючі засоби можуть містити етанол, пропанол, ізопропанол або їх поєднання. Які властивості має кожен з них? І який з них краще?

Насправді, всі ці спирти діють по одному механізму – за рахунок денатурації білків, з яких складаються мікроби. Поки такий дезінфектор контактує з мікроорганізмами, він працює. Як тільки він випаровується, дія припиняється. Щоб знешкодити джерела інфекції, при правильній концентрації спирту достатньо 30 секунд.

Давайте розглянемо докладніше.

Етанол. Етиловий спирт - головний компонент алкогольних напоїв. У порівнянні з іншими спиртами етанол малотоксичний, не є канцерогеном і не викликає мутацій при розумному споживанні. Адже він є продуктом бродіння цукрів і часто присутній в нашій їжі.

Під час впливу на неушкоджену шкіру він не викликає подразнень, а при додаванні в антисептик на основі етилового спирту добавок, що доглядають за шкірою, – добре переноситься. При цьому через пошкоджену шкіру етанол може проникати в кров.

Малоймовірно, що пари етилового спирту можуть призвести до отруєння. Особливо в тій кількості, яка може утворитися при обробці рук спиртовмісним дезинфектором. Але варто враховувати, що маленьким дітям досить зовсім невеликої кількості етанолу, щоб відчути його вплив на організм.

Запах етанолу добре знайомий багатьом і не відштовхує. В цілому всі ці властивості призводять до того, що етиловий спирт став найбільш поширеним компонентом дезінфекторів.

Цікаво, що практично безводний чистий етанол менш ефективний як антисептик, ніж його, наприклад, 70% -ний розчин. Тому не варто переводити чистий спирт на обробку рук.

Ізопропанол. Ізопропіловий спирт має специфічний важкий запах, завдяки якому навряд чи буде представляти інтерес як алкогольний напій. Цей спирт досить токсичний, добре проникає в організм через шкіру та у вигляді пари – через органи дихання. Їм легко отруїтися, для чого достатньо навіть 50 мл.

Для здорової шкіри ізопропіловий спирт цілком безпечний і викликає не більше реакцій, ніж етанол. Але у чутливої ​​шкіри цей спирт може призвести до хімічних опіків і подразнень, тому його не використовують для дітей, особливо дошкільного віку.

Антибактеріальний ефект ізопропанолу вище, ніж у етанолу, але нижче, ніж у пропанолу. При цьому від ротавірусів, аденовірусів та деяких інших ізопропіловий спирт може і не захистити.

До складу антисептиків ізопропіловий спирт часто входить у поєднанні з іншими спиртами і діючими речовинами інших класів. Це допомагає замаскувати його запах і доповнити спектр дії антисептика.

Пропанол. Пропіловий спирт частіше використовується як розчинник, ніж як антисептик. Він викликає подразнення слизових і негативно впливає на центральну нервову систему, пригнічуючи її. Втім, як і надмірні концентрації інших спиртів. Але пропанол більш токсичний, ніж етанол та ізопропанол. Вдихання його парів викликає також респіраторні проблеми.

Водночас з усіх зазначених спиртів пропіловий спирт має найсильніший антибактеріальний ефект. В антисептиках він часто йде в поєднанні з іншими спиртами.

Який антисептик радить ВООЗ?

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) пропонує тільки дві рецептури антисептиків – на основі етанолу і на основі ізопропанолу. Але провідні європейські інститути проводили дослідження ефективності як для індивідуальних спиртів, так і для їх сумішей, тому в дезінфекторах може бути різний склад.

Проте, з огляду на меншу токсичність етанолу і його кращу переносимість шкірою, цей спирт традиційно частіше застосовується в якості основи для антисептика.

Будь-який зі спиртів не ефективний проти спор мікроорганізмів, які можуть бути в непідготовленій воді або на поверхні багаторазової тари, тому за рецептурами ВООЗ до складу антисептика додається перекис водню як сильний окислювач. При цьому підкреслюється, що перекис не є активною речовиною для знезараження рук.

Також ВООЗ рекомендує додавати гліцерин або інші нетоксичні пом'якшувальні компоненти, щоб підвищити переносимість дезинфікуючого засобу шкірою рук.

Антибактеріальні засоби для рук від De La Mark

Компанія "Де Ла Марк" теж розробила засоби для дезінфекції рук – гель для очищення рук з антибактеріальною дією та рідину з аналогічним складом. Їхні головні компоненти – парфумована композиція на основі спиртового розчину та рослинні екстракти ЕГО (етанол-гліцериновій основі). Загальна концентрація спирту в готовій продукції не менше 60%, що відповідає вимогам для санітайзерів. При цьому у складі засобів De La Mark є натуральні компоненти, що пом'якшують шкіру,  та антибактеріальна добавка етоній. Варто зазначити, етоній входить до складу аптечних засобів для лікування шкіри.

І рідкий, і гелеподібний антисептики від Деламарк не залишають запаху віддушок на руках. Шкірою ці засоби теж переносяться дуже добре.

Гель для очищення рук з антибактеріальною дією не створює липкого ефекту і дозволяє уповільнити випаровування спирту та продовжити час його впливу на мікроорганізми. Якщо ви віддаєте перевагу використанню розпилювача, то виберіть рідкий засіб для очищення рук з антибактеріальною дією De La Mark.

Економічні літрові упаковки антибактеріальних гелю і рідини зручні тим, що можна контролювати їх витрати за допомогою напівпрозорої шкали збоку ємності. А якщо вам потрібно взяти засіб з собою в дорогу або на роботу, перелийте його в невелику ємність, яка поміщається в сумку.

Використану тару від засобів можна здати на переробку в рамках проекту нашої компанії "Поверни порожню тару" або іншим зручним для вас способом.

Отже, спираючись на рекомендації ВООЗ і досвід провідних медиків та технологів, ми віддаємо перевагу антибактеріальним засобам на основі етанолу. Тому засоби від Де Ла Марк із додаванням компонентів для догляду за шкірою – відмінне рішення для вашого захисту та спокою.

Повернутись на Головну
Додати коментар