Каталог

Типовий житель Фінляндії, якщо захоче попити чайку, не стане кип'ятити собі повний чайник. Тому що: а) вода дорога, а її нагрівання ще дорожче, і вилити те, що залишиться і охололо - це гроші на вітер; б) можна підігріти собі стільки, скільки вип'єш за один раз. Деякі, нагрівши вранці чайник, залишки окропу виливають у термос для наступного разу, щоб не довелося даремно ще раз витрачати енергію.

У той час, як багатьох з нас засмучують платіжки, наші європейські сусіди, замість того, аби обурюватися, шукають способи заощадити ресурси. Для більшості з них важливо не лише скорочення грошових витрат, але й власне економія води, електроенергії та тепла. Адже ресурси планети не безмежні.

А як ви сприймаєте необхідність економити світло, газ та воду - як спробу обмежити вашу свободу? Чи викликає це у вас образу та обурення? Можливо, так проявляється опір організму до набуття нових звичок. Більшість з нас не планували усвідомлено економити, а робити це нас змушують обставини.

А якщо перехитрити мозок та захотіти вести усвідомлене життя? Тоді ви:

  1. будете в тренді;
  2. внесете свій власний внесок у збереження залишків природних ресурсів для наступних поколінь;
  3. збережете свої кошти, адже зекономлені гроші - це зароблені гроші;
  4. будете відчувати радість та задоволення, живучи у злагоді зі своїми переконаннями.

Вода, газ і електрика необхідні не лише для приготування їжі, але й щоб підтримувати оселю та свої речі у чистоті та порядку. І тут легко зменшити їх витрату.

ЯК ЗАОЩАДИТИ, НЕ СТАВШИ СКНАРОЮ

Велика витрата води пов'язана з: - прийняттям ванни; - миттям посуду; - пранням і прибиранням.

Що можна зробити?

Приймати душ, а не ванну. Так, ванна поступово стає "елементом солодкого життя", а багато солодкого шкідливо).

Навряд чи вам сподобається порада вимикати воду в душі, коли намилюєтесь, як це роблять німці, адже це холодно. Але коли чистиш зуби, це робити цілком реально. А ще можна робити струмінь води менше або поставити аератори на крани. У родині, де є діти, та й несвідомі дорослі, люблять полоскатися під краном, це може заощадити до 70% води, що витікає марно.

Схожі принципи працюють й під час миття посуду. Звичайно, найекономніше користуватися посудомийною машиною. Вона витрачає близько 20 літрів води на одне миття посуду. Енергоспоживання у сучасних машин теж дуже скромне. Плюс з'являється більше вільного часу.

Посудомийка допоможе вам економити на підігріві води для миття посуду бойлером або газовою колонкою, адже вона сама її нагріває. Якщо ж ви їсте здорову їжу, то ваш посуд буде добре відмиватися на програмах типу "експрес-мийка" або інших швидких і низькотемпературних, що теж допоможе зменшити рахунок за світло.

Помити руками посуд в 20 літрах води можна лише одним способом - в розчині мийного засобу в тазику або в мийці, якщо заткнути її пробкою. Все ті ж німці можуть після такого способу миття навіть не виполіскувати посуд, а відразу його витерти. Якщо такий радикальний спосіб економії, нехай навіть з екозасобами для миття посуду, не для вас (відразу скажемо - і не для нас), то обирайте ефективні та безпечні мийні засоби для посуду, які дають мало піни і легко змиваються. Змочіть брудний посуд водою, нанесіть засіб за допомогою вологої губки на посуд при вимкненому крані, а потім змийте під тонкою цівкою води. Такий підхід допоможе вам зменшити витрату води мінімум у 2 рази.

Більшість з нас вже не пере руками, хіба що делікатні речі. Тому економити воду нам допомагає пральна машина. Періть на коротких програмах і при низькій температурі. Так ви не даєте можливості накипу осідати на деталях пральної машини. А речі довше зберігають пристойний вигляд.

Обирайте концентровані порошки та гелі для прання, які добре розчиняються у воді, тоді не потрібно вмикати функцію додаткового полоскання.

Якщо ж ви перете руками, то дотримуйтесь рекомендацій дозування: засоб не повинен занадто пінитися, аби добре відіпрати речі. З точки зору хімічного закону розподілу речовин виполіскувати мийні засоби краще трьома-чотирма маленькими порціями води, ніж однієї великої. Тому забудьте про варварську звичку залишати речі полоскатись під струменем води.

Поступово замініть лампи розжарювання на світлодіодні. Енергозберігаючі лампи зі ртуттю краще не встановлюйте, утилізувати їх - це зайвий головний біль. Та й за ціною вони не дуже відрізняються від світлодіодних. Економія буде відчутною, і вам не доведеться болісно стежити за тим, щоб всі вимикали за собою світло. А появи нових електроприладів, наприклад, посудомийної машини, ви навіть не відчуєте.

ЗАОЩАДЖУЄМО З "ДЕ ЛА МАРК"

Екологія тісно пов'язана з дбайливою витратою природних ресурсів. Добре, коли засоби побутової хімії теж допомагають економити воду та енергію, а заодно й наші гроші. Засоби від компанії "Де Ла Марк" мають поліпшені екологічні характеристики, тому вони не просто безпечні, а й економні. Як продукція DeLaMark економить природні ресурси?

Концентровані порошок та ополіскувач для посудомийних машин DeLaMark містять біорозкладні ПАР і не містять компонентів, які бактерії зруйнувати не можуть, наприклад, Трилон Б (він же ЕДТА або натрій етилендіамінтетраацетат). Сіль для посудомийної машини DeLaMark теж не містить небезпечних речовин. При цьому засоби для посудомийки добре змиваються без зайвої витрати води. Тому чистим залишається не лише посуд, а й водойми, куди потрапляють стічні води.

Компанія "Де Ла Марк" пропонує 3 рідини для миття посуду з низьким рівнем піноутворення, але з гарною дією. Це означає, що "зелені" ПАР у складі засобів DeLaMark швидко розчиняють жир. При цьому самі вони добре змиваються невеликою кількістю води. Ви можете обрати засіб з ефірною олією ромашки, лимона або троянди.

Концентровані безфосфатні пральні порошки від DeLaMark так само дозволять економити, адже їх не потрібно довго виполіскувати. Функція додаткового полоскання вам не знадобиться, якщо ви дотримуєтеся дозувань, зазначених на пакуванні. Сучасні порошки, в тому числі і всі пральні порошки виробництва компанії "Де Ла Марк", добре діють навіть при 30 градусах, тому допомагають заощадити електроенергію.

Якщо ваші речі потрібно лише освіжити, не забувайте й про гелі для прання  DeLaMark. Гель більше, ніж порошок, підійде, щоб випрати трикотаж, пуховики і куртки, речі з мембранних тканин, тому що він не містить твердих частинок, відразу розчиняється та повністю виполіскується. Тому рідкі засоби для прання ідеально підійдуть для коротких циклів, які допоможуть заощадити і воду, і електроенергію.

Навіть якщо ви миєте підлогу щодня, то це не критична витрата води. Але і її можна зменшити. Нові засоби для миття підлоги з ароматом м'яти або лимона від DeLaMark швидко відмиють бруд на підлозі з будь-якого покриття, і вам не доведеться змінювати воду, аби змити піну. Достатньо протерти підлогу одноразово.

Засіб для кухні DeLaMark теж швидко змивається і не вимагає великої кількості води. Він може контактувати з харчовими поверхнями. Досить протерти поверхню, яку ви очищали засобом для кухні, вологою ганчірочкою, яка добре поглинає воду, щоб видалити залишки засобу.

Поступово привчайтесь до звички заощаджувати, і за кілька місяців ви почнете радіти зменшенню цифр в рахунках за комуналку. Можливо, економія стане вашим захоплюючим хобі, і ви зможете радісно ділитися своїм досвідом з іншими. А компанія "Де Ла Марк" готова вам в цьому допомогти, адже ми - за дбайливу і ощадливу чистоту!

Повернутись на Головну
Додати коментар