Каталог

Пластик переповнює планету. Все більше країн забороняють одноразові пакети, щоб хоч якось зменшити кількість сміття. Все голосніше чути голоси екоактивістів, які закликають бути свідомими в егоїстичному "суспільстві споживання". Чи ми маємо право залишатися байдужими?

Мабуть, ніхто не може без болю дивитися фото та відео тварин, птахів і морських жителів, що стали жертвами наших пластикових відходів. Але пластик стає загрозою не тільки у вигляді сміття. Ось декілька фактів про безконтрольне споживання пластику, які стосуються кожного:

  1. Деякі види пластикової тари та навіть полімерне покриття консервних бляшанок містять бісфенол А, який робить їх твердіше. Ця речовина не дуже токсична, але має гормоноподібну дію і віддалені наслідки впливу: достатньо мікрокількостей, щоб вона з часом змінила наш гормональний фон та створила безлад в організмі. Це може стати причиною ожиріння, безпліддя і навіть онкології. Особливо небезпечно, якщо бісфенол А міститься в пластиковому посуді для дітей, а це ймовірно, якщо на ньому маркування "3" або "7".
  1. Ще одна група ксеноестрогенів, дія яких нагадує жіночі гормони, – фталати. Їх додають в пластик для гнучкості та м'якості. Фталати досить легко потрапляють з пластику в їжу та напої та руйнують ендокринну систему.
  1. Навіть "безпечний" пластик забруднює довкілля. Адже рано чи пізно він потрапляє на звалище, де розкладається сотні років. Поступово він перетворюється на мікропластик, який здатний накопичувати важкі метали, і проникає в наш харчовий ланцюг. Мікропластик також зустрічається в складі деяких косметичних засобів, а ще його джерелом стає синтетичний одяг. Це забруднення настільки глобальне, що частинки мікропластику зустрічаються в питній воді по всій Європі.

Тому кількість людей, які обмежують використання пластику в своєму житті, зростає з кожним роком. Рішенням також стає роздільне збирання відходів і сортування пластику для його подальшої переробки. Адже інколи пластиковій тарі практично нема альтернатив. До того ж, існує чистий пластик без токсичних домішок, який можна переробляти багато разів.

В країнах Європи ініціатива сортувати і переробляти пластик походить від держави. Європейці змалечку звикли, що для різних видів сміття є окремі ємності, тому все, що можна переробити, не пропадає марно та не забруднює довкілля. А відходи, не придатні для переробки, спалюють, і вони стають джерелом енергії.

У нас поки що подібні державні програми не запрацювали, хоча законодавчо прописані. Перші спроби сортувати сміття є радше ініціативою екоактивістів. Але чи маємо ми поводитися з пластиковими відходами так, як раніше, виправдовуючись тим, що у влади ще не дійшли руки до цієї проблеми? Адже збирати окремо, наприклад, папір і пластик не складно. За бажанням це можна організувати навіть в умовах невеликої квартири. А компанія «Де Ла Марк», лідер України з виробництва екотоварів для дому, допомагає кожному розпочати розумно відноситися до відходів, заохочуючи повертати їх на переробку.

Проект «Поверни порожню тару» від компанії DeLaMark

Компанія «Де Ла Марк» усвідомлює свою відповідальність за якість та подальшу долю пластикової тари, в яку розфасована її продукція. Рідкі засоби для прання, для прибирання та всі косметичні екозасоби DeLaMark розфасовані в зручну упаковку з пластику. Для її виготовлення використовується щільний поліетилен низького тиску PEHD, який кодується цифрою "2". На думку фахівців, це один з найбезпечніших видів пластику, який не містить шкідливих домішок та може застосовуватися для фасування продуктів харчування. Крім того, він підлягає переробці та підходить для багаторазового використання.

Вже рік, з осені 2017 року, в компанії «Де Ла Марк» діє унікальна для нашої країни програма «Поверни порожню тару». Кожен споживач продукції DeLaMark може повернути використані пляшки з-під рідин, гелей, кондиціонерів для прання, засобів для миття посуду та посудомийних машин, прибирання будинку і косметичних засобів. Компанія підписала договір з переробником пластикової вторсировини, тому тара від засобів нашого виробництва може отримати друге життя, а не забруднювати довкілля на смітнику.

Як це працює? Якщо замовник офіційного інтернет-магазину хоче повернути використану тару, він вказує в корзині замовлення кількість порожніх пляшок і отримує за це додаткову знижку. Коли кур'єр доставляє замовлення, клієнт передає йому порожню тару. Також безкоштовно можна повернути кур'єру мірні ложечки від прального порошку, підсилювача прання та порошку для посудомийної машини. Все просто і навіть вигідно!

Але в перший рік роботи цього проекту повернути пластик на переробку мали змогу тільки київські користувачі «Де Ла Марк». А що робити екосвідомим споживачам з інших міст України?

До соціального проекту DeLaMark з утилізації порожньої тари долучається Укрпошта!

Небайдужі до стану довкілля люди живуть по всій країні. Все більше наших громадян з усіх міст готові сортувати сміття й докладати особливих зусиль, щоб здати його на переробку. Деякі навіть відправляли порожню тару за свій рахунок в Київ, не сподіваючись на відшкодування витрат, аби тільки ці відходи не потрапили на сміттєзвалища.

Піклуючись не тільки про чистоту осель, а й про чисту совість своїх споживачів, компанія «Де Ла Марк» об'єднала свої зусилля з Укрпоштою. Теперь навіть у жителів віддалених населених пунктів з усіх куточків України є можливість долучитися до наших екоініціатив зі зменшення кількості пластику, що забруднює природу! З жовтня 2018 року кожен, хто використовує на роботі або вдома екологічні засоби для прання, миття посуду, прибирання чи догляду за волоссям і тілом ТМ Royal Powder та TM DeLaMark, має можливість повернути поштою порожню тару виробнику.

Як це зробити? Коли у вас зібралося стільки порожньої тари з-під засобів De La Mark, щоб її було доцільно відправляти посилкою, зверніться до будь-якого відділення Укрпошти. Покладіть в посилку й непотрібні мірні ложечки. Буде добре, якщо ви для цього повторно використаєте картонну коробку з-під наших засобів, адже зайве пластикове пакування також забруднює довкілля.

Збережіть чек про оплату посилки до наступного замовлення в інтернет-магазині виробника delamark.ua. Щоб компанія змогла покрити ваші витрати на пересилання у вигляді додаткової знижки, зробіть три кроки:

  • зазначте вартість відправки порожньої тари у коментарі до замовлення,
  • надішліть фото чеку, якщо вас це попросять зробити при оформленні замовлення,
  • оберіть доставку вашого замовлення Укрпоштою.

Отже, стати більш свідомими споживачами тепер легше всім жителям нашої країни. З DeLaMark ви можете бути впевнені, що не спричиняєте шкоди ані довкіллю, ані вашій родині. Давайте разом впроваджувати європейський досвід поводження з відходами та ставати в цьому прикладом для інших.

Обирайте екологічне та піклуйтеся про природу України!

Повернутись на Головну
Додати коментар