Які у вас виникають асоціації, коли ви чуєте про виробника побутової хімії? Якщо це не труби, з яких іде їдкий дим, то принаймні працівник в захисному одязі, що схожий на костюм для висадки на Марс. Але чи може виробництво продукції, пов'язаної з хімією, не створювати шкідливих викидів? Ба більше, взагалі практично не створювати відходів?

Насправді, вже пару десятиліть набирає обертів концепція "зеленої хімії" – розділу науки, присвяченого розробці продукції таким чином, щоб виключити або суттєво зменшити використання шкідливих для людини чи довкілля речовин та утворення токсичних відходів. І підприємств, які застосовують у своїй діяльності принципи "зеленої хімії", у всьому світі стає все більше і більше. В тому числі й в Україні.

Наприклад, ми, компанія "Де Ла Марк", з самого початку роботи застосовуємо принципи цього "нового мислення":

 • ми створюємо хімічні продукти, що розкладаються у природі
 • в продукції виключені побічні реакції, наприклад, ми відмовилися від компонентів, які потенційно містять сліди токсичних домішок
 • для одержання наших засобів не потрібні підвищені температури та тиск
 • ми використовуємо мінімальну кількість допоміжних речовин та розчинників, а часто вони зовсім не потрібні, адже наш універсальний розчинник – вода
 • наша продукція є концентрованою, отже, ми маємо максимальний вихід продукту без баласту
 • засоби De La Mark мають низьку токсичність тощо.

Такий підхід дозволив нашій компанії в 2014 році першою з українських виробників побутової хімії пройти сертифікацію за ISO 14024 та одержати екосертифікат "Жива планета" ("Зелений журавлик") на весь асортимент продукції. До того ж, ми не тестуємо свою продукцію на тваринах.

Ще один з принципів "зеленої хімії" – попередження відходів. Здається, малоймовірно створити безвідходне виробництво побутової хімії. Але оскільки ми – компанія, якій не все одно, що буде з довкіллям, ми вирішили крокувати до цієї мети.

Концепція Zero Waste vs компанія DeLaMark

Оскільки діяльність "Де Ла Марк" – це не просто бізнес заради грошей, а й соціальна  відповідальність, то в прагненні відповідати високим міжнародним екологічним стандартам ми не змогли залишитися байдужими до популярної зараз концепції Zero Waste ("нуль відходів"). Вона просто зачепила наші серця, захопила нас і стала метою компанії, яка ідеально вписується в філософію "зеленої хімії". Що ж очікується від її прихильників?

На шляху до усунення непереробного сміття в своїй життєдіяльності зіровейстери мають дотримуватися трьох основних принципів:

 1. Знижуй споживання.
 2. Надавай друге життя речам.
 3. Переробляй.

Так, щоб не думати, як переробити відходи, можна просто їх уникнути. Тому екоактивісти ретельно планують покупки, відмовляються від зайвої упаковки та одноразових речей, а використовують багаторазові альтернативи: торбинки та екосумки, свої кружки для кави на винос тощо. Перед тим, як позбутися непотрібних речей, зіровейстери намагаються дати їм друге життя. І тільки коли це неможливо, віддають їх на переробку і навіть готові платити за це гроші.

Саме такі люди відповідають визначенню «ідеального споживача», образ якого представлений в теоретичній частині «зеленої хімії»: він користується мінімальною кількістю товарів та розуміє необхідність збереження довкілля. До речі, більшість наших покупців відповідають цим критеріям. Можливо, ви один з них?

Але ми чудово розуміємо, що промислове виробництво навряд чи зможе стати абсолютним зіровейстером. Навіть Беа Джонсон, гуру цього руху, продукує баночку сміття за рік. Проте ми можемо досягти більш реалістичної мети – суттєво зменшити споживання ресурсів та створення відходів. Тому ми вирішили, що 2019-й рік для компанії "Де Ла Марк" пройде під гаслом "зДоЛайМо відходи!"

Здолаймо відходи та станемо ще більш "зеленими"!

Перші кроки до цього ми вже зробили в 2017-му, коли започаткували програму "Поверни порожню тару" для киян. Пластикова упаковка передається переробнику і отримує друге життя. В минулому році ця програма поширилася на цілу Україну, і тепер всі наші замовники можуть відправити УкрПоштою використані ємності з-під засобів De La Mark.

Протягом 2019-го року ми запланували:

 • відмовитися від пластикових клубних карт та зробити їх віртуальними (вже дуже скоро, чекайте!)
 • замість паперових пакетів, у яких ми доставляємо ваші замовлення (вони також мають великий екослід, хоч і є біорозкладними), використовувати багаторазові витривалі гофровані коробки, які можна повернути кур'єру
 • започаткувати сортування відходів в офісі та на виробництві
 • зменшити споживання витратних матеріалів та ресурсів
 • надати можливість купувати нашу продукцію без упаковки, у власну тару покупця

Також ми розуміємо, що переробка пластикових відходів – це крайня міра, яка також потребує ресурсів, і вироби з переробленого пластику також колись стануть відходами, тому шукаємо можливість замінити пластикову упаковку на біорозкладну картонну.

Якщо ви відчуваєте, що нам з вами по дорозі до мети Zero Waste, приєднуйтеся! Так ви зможете зробити свій внесок у захист довкілля та користуватися безпечними засобами з низьким екослідом.

А ще будемо вдячні за ваші ідеї та поради, щоб здолати відходи разом.

Євгенія
Можливість купити продукцію в свою тару - це супер. Дуже люблю ваше рідке мило, і щоразу сумую, що мило лише в фасуванні 0,5 л. Якби було можна купити одразу багато - літр, два, налити у ваші ж пляшечки і продовжувати користуватися. Ваші зелені ініціативи суперові, дякую вам за них :)
Людмила
Дуже гарна ініціатива з пакетами, дякую)
Додати коментар