Каталог

Раніше під впливом реклами ми були впевнені, що зубна паста з фтором допомагає боротися з карієсом. А тепер все більше людей шукають зубну пасту без фтору. Хто ж правий? І в якому разі ми ризикуємо більше: застосовуючи сполуки фтору для догляду за зубами або уникаючи їх?

Два роки тому компанія "Де Ла Марк" представила на українському ринку зубних паст ексклюзивну новинку – лінійку екосертіфікованих зубних паст без фторидів, в складі яких 98% натуральних компонентів. До того ж, упаковка цих паст, що складається з алюмінію та картону, може бути повністю перероблена.

У той час, як більшість наших покупців прийшли в захват від нових зубних паст, у деяких виникло питання, а чи не постраждає їх зубна емаль, не отримуючи "підживлення" фтором?

Давайте ж розберемося, чому в пастах DeLaMark немає фтору.

Потреба організму у фторі

За хімічною будовою фтор (він же флюор), елемент №9 в Періодичній системі, аналогічний так необхідному нам йоду. У поєднанні з кальцієм фтор входить до складу зубної емалі. При цьому в науковій літературі вказано, що основна частина фторидів зв'язується організмом, коли зуби формуються та мінералізуються. Як тільки цей процес закінчився, зубна емаль та дентин практично не здатні зв'язувати йони фтору. Тому основним джерелом цього елементу в ідеалі повинні бути вода і їжа.

Якщо ж надходження йонів фтору в організм перевищує 0,1 мг на кілограм маси тіла на добу, то починається їх токсична дія, що може закінчитися хронічним захворюванням – флюорозом зубів і кісток.

Фтор – сильна отрута для живих істот?

За даними медиків, підвищені концентрації фтору в організмі викликають порушення в кровопостачанні, уповільнення росту кісток в довжину та товщину, чинять токсичну дію на нейроендокринну систему. При дефіциті йоду фтор всмоктується організмом ще більш інтенсивно, що призводить до збільшення щитовидної залози.

Якщо ж розвинувся флюороз, то страждають не тільки зуби та кістки, а й печінка, нирки і серцево-судинна система.

Добре розчинні у воді фториди є сильними отрутами. Їх використовують для знищення комах, гризунів, грибків. Для дорослої людини токсичної дозою є всього лише 20 мг таких сполук, а потрапляння в організм 5 г натрій фториду може викликати смерть.

Газоподібні сполуки фтору та дрібні тверді пилові фторвмісні частинки можуть проникати в організм через легені. З такою проблемою стикаються ті, хто проживають недалеко від алюмінієвих виробництв, суперфосфатних заводів та місць спалювання вугілля і торфу. Вплив фтору в цих випадках призводить до хронічних хвороб органів дихання.

Рівень фтору в навколишньому середовищі

Хоча в світі є території, де спостерігається природний дефіцит флуору, наприклад, Монголія, в більшості країн джерелом цього елемента в кількості, достатній для здоров'я, є вода і продукти харчування.

В Україні є регіони як з підвищеним вмістом фтору у воді (Полтавська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька області), з оптимальним (Чернігівська, Черкаська, Луганська, Сумська, Харківська області), так і зі зниженим (всі інші області).

Але крім питної води, цей елемент потрапляє до нас в організм з рибою і морепродуктами, з м'ясом, борошном і фруктами, особливо, якщо вони оброблялися фторвмісними пестицидами. А якщо ми п'ємо китайський чай не найдорожчих сортів, особливо пакетований, то цього більш, ніж достатньо, щоб переситити організм сполуками фтору.

Про можливість надходження цього елемента з повітрям згадувалося вище.

Зубна паста з фтором чи без?

Якщо врахувати, що зуби, які сформувалися, практично не поглинають фторид-йони, а надмірне надходження фторвмісних сполук досить імовірно для більшості з нас, то стає зрозуміло, що фториди з зубних паст можуть створити додаткове токсичне навантаження на організм, особливо дитячий.

Але якщо хтось живе в середовищі дефіциту фтору, то лікувальну пасту з достатнім вмістом цієї речовини йому може призначити лікар. Більшість зубних паст містять його в профілактичних дозах у вигляді сполук:

  • sodium fluoride (фторид натрію),
  • sodium monofluorophosphate (монофторфосфат натрію),
  • aminofluoride (амінофторид або олафлур),
  • aluminium fluoride (фторид алюмінію),
  • stannum fluoride (фторид олова) та ін.

Отже, зваживши свої харчові звички та обставини життя, кожен з нас сам може прийняти рішення, яку зубну пасту вибрати –  з фтором чи без.

Оскільки на нашому ринку зубних паст з фтором достатньо, "Де Ла Марк" вирішив надати якісну та безпечну для природи альтернативу без фтору. Впевнені, що з натуральними зубними пастами DeLaMark догляд за порожниною рота стане відмінним початком дня та його завершенням!

Повернутись на Головну
Додати коментар