Каталог

Всесвітня мода на все "зелене" – натуральне та екологічне – захлинула й Україну. І якщо дехто в першу чергу шукає безпечні продукти, щоб захистити здоров'я своєї сім'ї, інші дивляться далі й обирають товари так, щоб утворювалося якомога менше відходів. Наприклад, уникають пластикової упаковки, а тару здають на переробку. Або й обходяться зовсім без упаковки, купуючи товари в свою торбинку або іншу тару.

Проблема забруднення стосується не тільки нашої країни, про це говорять по всьому світу. Єдиним шансом не дозволити сміттю заполонити планету є попередження його утворення і безпечна переробка. Тому все більш популярною стає філософія життя Zero Waste ("нуль відходів") або більш реалістичний підхід – Low Waste (зниження кількості відходів).

Остання концепція дуже близька до філософії нашої компанії. І в 2019 році ми вирішили, що компанія "Де Ла Марк" буде працювати під гаслом "Здолаймо відходи!" Це дуже природньо, коли біорозкладна продукція, що не шкодить довкіллю під час її застосування, є безпечною і в процесі її виробництва, а також після використання. Знизити кількість відходів від виробництва і застосування екозасобів DeLaMark стало нашою соціальною ініціативою. Ми робимо це самі і хочемо допомогти в цьому вам.

Три етапи зниження відходів від продукції DeLaMark

Кожен товар має як мінімум три головні етапи свого життєвого циклу:

  • виробництво
  • використання
  • утилізація

Продукція від "Де Ла Марк" одразу розробляється так, щоб створювати мінімальне навантаження на довкілля в процесі виробництва. Це підтверджується міжнародним екосертифікатом за ISO 14024, який гарантує, що сертифікована продукція відповідає доволі суворим екокритеріям:

  1. Відсутність фосфатів, ЕДТА (Трилон Б), небіорозкладних ПАР та деяких інших сумнівних компонентів.
  2. Впровадження енергозбережних технологій, водоочищення, можливість повторного використання відходів та їх сортування.
  3. Нетоксичність готової продукції.
  4.  Відсутність полівінілхлориду (PVC, ПВХ) та інших непереробних матеріалів в пакуванні.
  5. Оптимальні логістичні маршрути для зменшення транспортного сліду.
  6. Наявність інформації на упаковці та екомаркування, що не вводить споживачів в оману.

Ми пишаємося, що в 2014 році першими в Україні серед виробників побутової хімії пройшли сертифікацію за цими вимогами, і на законних підставах називаємо свою продукцію екологічною. І якщо ми впевнені, що під час застосування продукція De La Mark не шкодить довкіллю та споживачам, то утилізація упаковки залишається на розсуд наших покупців.

Більшість погодиться, що картонну упаковку не складно здати в макулатуру або віддати тому, хто здає цю вторсировину. Принаймні це - біорозкладні відходи. А ось пластикові пляшки з-під рідких засобів DeLaMark з більшою імовірністю потраплять на звалище або навіть в океан, і будуть сотні років забруднювати довкілля, якщо не потурбуватися про їх повернення на переробку.

Досі ще не в кожному місті є окремі баки для сортування. І не кожний хоче витрачати час, щоб відвезти пластикову вторсировину на пункт прийому. Тому в 2017 році ми запустили програму "Поверни порожню тару", спочатку для киян, а з жовтня 2018 року - для всіх жителів України. Порожню тару можна надіслати нам на переробку УкрПоштою та отримати знижку, що компенсує ваші витрати. Отже, тепер на всіх трьох етапах існування продукції "Де Ла Марк" ви можете бути впевненими, що кількість відходів від неї мінімальна.

На шляху до Zero Waste

В Європі є куточки, схожі на райський сад. А в деяких країнах закінчилося сміття, тому для своїх сміттєпереробних заводів вони закуповують цінну вторинну сировину у сусідів. Отже, нам є до чого прагнути. Тому поки наша країна не перетворилася на квітучий сад і не зникли звалища, компанія "Де Ла Марк" не планує зупинятися. Ми розширюємо свою екоініціативу з подолання відходів.

Для попередження  та зменшення відходів в 2019 році ми впровадили:

  • заміну пластикових клубних карт на віртуальні
  • замість паперових пакетів, у яких ми доставляли ваші замовлення (вони також мають великий екослід, хоч і є біорозкладними), використовуємо багаторазові сумки, пошиті зі старих рекламних банерів
  • сортування відходів в офісі

Також ми плануємо в цьому році ще зменшити споживання витратних матеріалів та ресурсів на виробництві і надати можливість купувати нашу продукцію без упаковки, у власну тару покупця.

Ми розуміємо, що переробка пластикових відходів – це крайня міра, яка також потребує ресурсів, і вироби з переробленого пластику також колись стануть відходами, тому шукаємо можливість замінити пластикову упаковку на біорозкладну картонну.

Якщо ви відчуваєте, що нам з вами по дорозі до мети Zero Waste, приєднуйтеся! Так ви зможете зробити свій внесок у захист довкілля та користуватися безпечними засобами з низьким екослідом.

А ще будемо вдячні за ваші ідеї та поради, щоб здолати відходи разом.

Повернутись на Головну
Додати коментар